Nacházíte se:  O nás  »  Historie firmy

Historie firmy

Společnost SIGMA 1868 spol. s r.o. ve svém podnikání navazuje na slavné tradice čerpadlářské výroby v regionu střední Morava, která sahá do roku 1868, kdy zakladatel původní firmy Ludvík Sigmund, zahájil v obci Lutín u Olomouce výrobu dřevěných stojanových pump a vodovodů.

Do roku 1990 patřila naše společnost do sdružení SIGMA Koncernový podnik a následně po provedené privatizaci státního majetku byla naše společnost začleněna do sdružení SIGMA Lutín akciová společnost. Po rozpadu sovětského bloku byla provedena restrukturalizace a užší specializace firmy spojená s orientací na nové trhy. V roce 1996 se SIGMA 1868 spol. s r.o. zapisuje do obchodního rejstříku a následně je začleněna do skupiny SIGMA GROUP a.s. se sídlem v Lutíně.

V rámci vnitřních organizačních změn v holdingu SIGMA GROUP a.s. provedených v roce 2005, zaměřených na rozčlenění výrobkové struktury, se společnost SIGMA 1868 spol. s r.o. stává dceřinnou společností SIGMA PUMPY Hranice s.r.o., získává nové vedení a přístup do obchodní sítě mateřské firmy.

Úvodní strana | kontakty

© Copyright 2009 SIGMA 1868 - Všechny práva vyhrazena - Tel.: 585 651 302, email: